Jak odmienić wynajmowane mieszkanie?
Jak zmienić mieszkanie, które wynajmujemy? Wszystko zależy od naszego budżetu i preferencji. Warto pamiętać o tym, że nic nie sprawdzi się tak jak minimalizm i subtelne dodatki. Wiadomo, że duże zmiany są „bez szans”: nieruchomość nie jest nasza, więc często nie chcemy wiele inwestować, a z drugiej strony nie zawsze właściciel akceptuje „eksperymenty” najemcy.
Co zatem zmienić w aranżacji wnętrza by czuć się dobrze? Przecież o to chodzi by budzić się, pracować i odpoczywać w dobrym nastroju. Spójrzcie na tą niespełna 30m2 kawalerkę, to inspiracja na to jak odmienić wynajmowane mieszkanie małym kosztem.
1. Minimalizm
To zawsze sprawdzona metoda na ciekawszą i ładniejszą aranżację. Warto zminimalizować liczbę przedmiotów, zarówno mebli, jak i dodatków. Zarówno naszych, jak i właściciela nieruchomości (być może nadmiar mebli, dodatków możemy na czas kiedy użytkujemy mieszkanie przenieść do komórki, czy innego pomieszczenia gospodarczego).
2. Zmiana koloru
Oczywiście jeśli właściciel nie ma nic przeciwko naszej kreatywności, można zdecydować się na pomalowanie ścian. Czasem nawet właściciele są na tyle zadowoleni z pomysłu najemcy, że zgadzają się, żeby koszty farb odliczyć od czynszu. Jeśli nie, to koszt farby i nasz wkład nie pracy nie jest aż tak duży. Zyskujemy za to odświeżone mieszkanie, które jest czystsze i nawet pachnie remontem 🙂 Kolor to zawsze kwestia gustu, jednak jeśli nie mamy pomysłu to warto zdecydować się na jasną kolorystykę. To zawsze optycznie powiększy nasze mieszkanie. Dla niezdecydowanych polecam biel lub jasną szarość.
3. Małe zmiany pomieszczenia
W zależności od naszych potrzeb możemy wydzielić z pokoju sypialnie (jak w tej aranżacji 30 metrowej kawalerki) lub garderobę. Funkcję garderoby można pełnić kilku wieszaków na kółkach. To modne i niedrogie rozwiązanie, które łatwo można przenieść jeśli będziemy wyprowadzać się z wynajmowanego mieszkania.
4. Małe zmiany kuchni i łazienki
Fronty szafek kuchennych możemy ozdobić naklejkami, całkowicie okleić lub przemalować. Kafle również możemy zmienić małym kosztem np. przemalować na biały kolor. To bardzo popularne rozwiązanie w skandynawskich niskobudżetowych mieszkaniach.
Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym trudno dokonywać wielkich zmian bez dużych kosztów. Warto zmienić dodatki. Wiele zmieni np. wymiana zasłony prysznicowej czy ręczników lub dodać przytulny dywanik łazienkowy.
5. Dodatki
Ostatni punkt, ale bardzo istotny. Dodatkami możemy zmienić meble np. nakładając na zniszczoną sofę nowe pokrycie, zmieniają zasłony czy kładąc na sofie kilka przytulnych poduszek. Ściany można ozdobić wieszając obrazki, a jeśli nie chcemy wiele inwestować możemy do ramek „włożyć” grafiki wydrukowane z internetu 😉
Oświetlenie to także stosunkowo niedrogi sposób na zmianę wnętrza, lampka nocna czy światełka led na baterię zmienią nasze wynajmowane mieszkanie w klimatyczną przestrzeń!
zdjęcia zostały opublikowane we współpracy ze szwedzką agencją nieruchomości – reveny.se
10 komentarzy
Dorota R
Czasem wystarczy tylko kilka dodatków, a najbrzydsze mieszkanie będzie wyglądać bardzo przytulnie, schludnie i nowocześnie. Nie zawsze trzeba ingerować w elementy konstrukcyjne budynku lub wymieniać meble. Zamiast kołków w ścianie można użyć taśmy, a brzydką podłogę przykryć dywanem.
Dominik
Myślałem właśnie nad remontem mieszkania, które mam zamiar niedługo wynajmować. Zależy mi głównie na pracach typu malowanie, tapetowanie, wymiana paneli. Chyba zdecyduję się wynająć do tego fachowców. Może ktoś z was korzystał już wcześniej z usług tej firmy https://zleca.pl/wykonawca/rombud1-w-interia-pl-1585845954?
biblioteczka dla dzieci
Właśnie ałe zmiany mogą zmienić najwięcej. Wystarczy zmienić koc, poszuki czy nawet dodać ciekawe dodatki i pokój wygląda już całkowicie inaczej. Czasami zadziwia mnie to jak takie małe zmiany mogą zmienić całość mieszkania. Dobrze jest do wynajmowanego mieszkania dodać coś od siebie. Na pewno można wtedy poczuć się jak u siebie 😉
big sport
Zmiana koloru i dodatki to bardzo dobre rozwiązanie. Ja w swoi pokoju dodałam parę dekoracji i od razu pomieszczenie wydaje się przytulniejsze. Takie proste rozwiązania są najlepsze.
inga
Cudne! Jakbym wpadła na tego bloga jeszcze rok temu, za studenckich czasów, to może przestałabym pielgrzymować po mieszkaniach full meble kalwaryjskie 😀 Miałam swoje ,,przyzwoite” krzesło i sofę z funkcją spania (Carla, zamawiana u Puszmana, mam do tej pory, niezniszczalna :D), poza tym oczywiście maskotki co by miec co tulić do spania. Ciągnęłam przez całe studia zmieniając tylko odcień kalwaryjskiego brązu i kolekcje filiżanek na meblościankach 😀
Kierownik budowy
obrze zaprojektowane wnętrze z odpowiednimi meblami i dodatkami będzie stanowiło fajne miejsce do naszego wypoczynku. Chodzi o to by czuć się w nim przyjemnie i komfortowo.
pompa ciepła ogniwo fotowoltaiczne
przydatny wpis
Anna
Fajny sposób z wydzieleniem części sypialnianej w kawalerce. Nawet jak się wyprowadzimy, to nie będzie problemu z rozmontowaniem tej materiałowej ścianki. Super
Sklepy elektryczne Płock
Ciekawy wpis, ja bardzo polecam sprzet elekryczny i osprzet kupować w sieci w momencie kiedy wykańczamy mieszkanie czy dom. Bardzo dużo na tym zaoszczędziłam 🙂
Mieszkanie Ożarów
Na tym blogu można dostać wielu inspiracji. Dziękujemy 🙂